Харківський олімпієць виграв один з найстаріших європейських турнірів з боксу

Ярослав Харциз виграв престижний міжнародний турнір в Угорщині
14.02.2023, 12:54 Віта Дубовик

Меморіал Іштвана Бочкаї з боксу завершився в угорському Дебрецені. За підсумками турніру українці здобули на турнірі 18 медалей різних ґатунків.

Про це повідомили в департаменті сім'ї, молоді та спорту Харківської міськради, передає "Думка”.

За даними департаменту, в українській збірній серед інших до Дебрецена вирушили олімпійський віцечемпіон Токіо Олександр Хижняк, чемпіон світу 2021 року Юрій Захарєєв, дворазовий чемпіон України, учасник Олімпіади-2020 харків’янин Ярослав Харциз та призерка молодіжного Євро-2022 Олеся Крисюк.

Першими свої фінали провели жінки. На "золото" претендували Олеся Крисюк та Світлана Уманська. Утім, обидві українки задовольнилися срібними медалями: Крисюк у фіналі вагової категорії 81 кг поступилася австрійці Еммі-Сью Фреєнтрі, а Уманська (52 кг) - її землячки Монік Шурачі.

Ще чотири українки здобули бронзові нагороди, збільшивши загальний доробок жіночої збірної до семи медалей різних ґатунків.

У чоловіків одразу шестеро українців дісталися своїх фіналів. Ярослав Харциз, Юрій Захарєєв та Олександр Хижняк вибороли "золото", у вирішальних протистояннях здолавши німців Ассана Гансена, Магомеда Шахідова та узбекистанця Турабека Хабібуллаєва відповідно.

Поступилися у вирішальних сутичках Ярослав Михалушко, Іван Папакін та Дмитро Ловчинський – усі здобули по срібній нагороді турніру. Ще чотири українці, серед яких і харків’янин Богдан Толмачов, виграли "бронзу" та доклалися до підсумкових 18 нагород збірної України в Дебрецені.

Найкращим боксером турніру врешті визнали українця - Юрія Захарєєва, що став найсильнішим у категорії до 71 кг.

Довідка. Меморіал Бочкаї – один з найстаріших боксерських турнірів Європи, який проводиться в Угорщині з 1956 року. На турнірах змагаються олімпійські чемпіони з боксу, чемпіони світу та Європи на аматорському рівні. Цього року до заявки ввійшли 294 спортсмени в чоловічих та жіночих змаганнях 25 різних вагових категорій.

Харциз під час аматорської кар’єри двічі ставав чемпіоном України, а також одного разу виборов срібну нагороду. Ярослав у складі української команди брав участь в Олімпійських іграх-2020 у Токіо.